fbpx

KSIĄŻKI

Żyć jak kot!

Czyli jak nauczyć się odpuszczać, skupić się na tym, co najważniejsze i zadbać o swoje szczęście

Na pierwszy rzut oka widać, że kotom żyje się lepiej niż nam. Dlaczego nie wziąć z

nich przykładu?

Postanowiłem w tym celu rozszyfrować ich sposób postępowania, aspiracje,

styl życia. Zarówno w naszym życiu zawodowym jak i osobistym możemy się wiele nauczyć od kotów!

Do tego właśnie zachęcam Was w tej książce, abyście spojrzeli z dystansu na Waszą codzienność i odnaleźli uśmiech i zadowolenie. (Autor)

Chcesz żyć jak kot?

Bądź wolny niczym wiatr!

I rób tylko to, co sam wybrałeś!

 

Stéphane Garnier (1974) – francuski pisarz, redaktor i dziennikarz. Człowiek wielu zawodów i talentów. Pracował na stacji oceanograficznej i w salonie bielizny, był księgowym, agentem nieruchomości, copywriterem w agencji reklamowej, a także wokalistą, poetą i portrecistą. Wielki miłośnik i znawca kotów.

 KOCIE SPRAWY, regulamin konkursu na recenzję ŻYĆ JAK KOT

 

Dwie sekundy przed cudem

2 sekundy przed cudem

„Nie poddawaj się. Ryzykujesz, że opuścisz ręce dwie sekundy przed cudem” – bestsellerowa powieść Agnès Ledig w końcu na polskim rynku!

„Dwie sekundy przed cudem” jest drugą książką francuskiej pisarki, która została sprzedana w 320 000 egzemplarzy. Od momentu wydania nie schodzi z listy najczęściej kupowanych książek we Francji.

To wzruszająca, trzymająca w napięciu, historia samotnej matki, której życie nigdy nie oszczędzało. Jednak pewnego dnia bohaterka poznaje mężczyznę, który w przeciwieństwie do innych, wyciąga do niej rękę i zaprasza ją do swojego świata.

Co połączyło młodą kasjerkę, mamę słodkiego Lulu, z dobrze usytuowanym pięćdziesięciolatkiem po przejściach? – na pewno nie banał, o którym może pomyśleć każdy z nas w pierwszej chwili. Trudne doświadczenie, ludzki los, ukazujący się jako niesprawiedliwy bohater, łączy ze sobą szóstkę ludzi, którzy nie powinni się spotkać. Każdy z nich niesie ze sobą bagaż ciężkich, smutnych doświadczeń, po przeżyciu których mógłby się poddać. Powieść obfituje w niespodziewane zwroty akcji, które sprawiają, że ciężko oderwać się od lektury.

„Nie poddawaj się. Ryzykujesz, że opuścisz ręce dwie sekundy przed cudem” – to przysłowie arabskie, z którego został zaczerpnięty tytuł polskiego wydania. Przewija się ono jak refren przez całą powieść wraz z mnóstwem bardzo trafnych i przenikliwych komentarzy, do trudnych wyzwań, przed którymi stają bohaterowie książki. To niemal gotowy scenariusz filmowy czy teatralny. Powieść wyróżnia się niezwykle błyskotliwym dialogiem. Inteligentny dowcip ściga się tu w każdym zdaniu z celną ripostą. Książka wyciska łzy, ale i pozwala się przez nie uśmiechać.

Agnès Ledig jest francuską położną, która niespodziewanie debiutowała jako pisarka w 2011 roku. Nie planowała zostać autorką, lecz gdy jej pięcioletni syn zachorował na białaczkę zaczęła prowadzić dzienniki, które były dla niej formą terapii. Od tamtej pory wydała cztery powieści, z czego „Dwie sekundy przed cudem” zdobyła prestiżową nagrodę Maison de la Presse oraz została przetłumaczona na 12 języków. Czytelnicy i recenzenci często porównują twórczość Agnès Ledig do książek Nicolasa Sparksa i Anny Gavaldy. Jej proza ceniona jest za umiejętne łączenie ludzkich dramatów z humorem, a oceny na francuskich portalach internetowych nie spadają poniżej czterech gwiazdek.

W życiu działa przypadek, czasem wystarczą dwie sekundy, aby odebrać mu sens lub nadać nowy wymiar. Liczą się ludzie i ich nieustannie podniesione ręce, których jak mówi arabskie przysłowie, nigdy nie należy opuszczać. Są rzeczy, których nie można zmienić, sytuacje, których nie da się odwrócić, pytania, na które nie ma odpowiedzi. I rozwiązania, których się nie spodziewamy – słowem samo życie!

Fundacja Nagle Sami

 

Książka wydana jest pod patronatem fundacji Nagle Sami.